pirmdiena, 2013. gada 7. janvāris

Sēņu salāti

Atceros, kā es vienmēr ar nepacietību gaidīju darbmācības stundas skolā. Nē, ne jau rokdarbu dēļ, tie man vēl joprojām neiet pie sirds. Tieši ēdienu gatavošanas stundas man bija tik mīļas, ka es tās būtu gribējusi katru dienu un no rīta līdz vakaram. Tāpat man ļoti patika dežūras skolas ēdnīcas virtuvē, kur vajadzēja servēt šķīvjus, nažus, dakšiņas, pasniegt ēdienu utt., turklāt šīs dienas bija brīvas no mācībām. Šādās darbmācības stundās mēs, meitenes, bijām sadalītas pa 4 grupiņām - viena grupiņa gatavoja zupu, otra salātus, trešā - otro ēdienu, bet ceturtā - saldo ēdienu. Vienā no šīm stundām es nogaršoju sēņu salātus, un kopš tās reizes man tie vienmēr bijuši vieni no mīļākajiem. Man pat ilgu laiku uz vienas nodriskātas rūtiņu lapiņas bija saglabājusies šo bezgala vienkāršo salātu recepte, kuru, tiklīdz ir iespēja un sēnes, liku lietā.


Sastāvdaļu daudzums nav minēts, jo šos salātus es vienmēr gatavoju "uz aci". Sēnes vienmēr lieku 2x-3x vairāk nekā sīpolus. 

Sastāvdaļas:
Sālītas sēnes
Sarkanais sīpols
Skābais krējums

Pagatavošana:
Sēnes sagriež mazākos gabaliņos, sīpolu sasmalcina mazos kubiņos, pievieno sēnēm un visu sajauc ar krējumu. Sāli nepievieno, jo sēnes ir pietiekami sāļas.

Rezumē:
Ļoti vienkārši, elementāri salāti, kuros var izmantot gan pašu lasītas, gan pirktas sālītas vai marinētas sēnes, ideāli garšo kombinācijā ar vārītiem kartupeļiem. Mana vīramamma pagājušajā rudenī bija sasālījusi pašas lasītas meža sēnes, kuras arī izmantoju šiem salātiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru